تعاریف و اصطلاحات

  دانلود فایل طرح تجاری جدید پرشین وی آبان 1401

1• بازاریابی چند سطحی (Multi-Level Marketing):

یکی از روش های فروش محصول است که شرکت های بازاریابی شبکه ای از طریق وب سایت خود، “مشاوران فروش” خود را که به عنوان مصرف کننده محصولات و خدمات شرکت (به دور از مکان ثابت کسب)، اقدام به معرفی و فروش محصولات شرکت به مصرف کننده های دیگر می نماید، ساماندهی ​می نماید. به نحوی که هر “مشاور فروش” می تواند با معرفی “مشاور فروش” دیگر، گروه فروشندگان خود را تشکیل دهد و منجر به گسترش و افزایش فروش خود و شرکت شود و از این طریق اقدام به کسب درآمد نماید.

3• دفتر کار مجازی (Virtual Office):
محیطی است مجازی که در پایگاه اینترنتی شرکت، به هر “مشاور فروش” مورد پذیرش در "طرح کارو کسب پرشین وی" اختصاص می یابد، “مشاور فروش” پذیرفته شده می‌تواند از طریق شناسه و رمز عبور خود به این محیط دسترسی داشته و تمامی فعالیت ها و امور مالی خود را کنترل و مدیریت نماید. هر “مشاور فروش” مجاز به داشتن تنها یک دفتر کار مجازی می باشد و می بایست کلیه مفاد قرارداد مربوط به آن را رعایت کند.

5• کد مشاور: (Consultant code) 

شماره شناسایی است که شرکت پس از قبول تقاضای همکاری یک شخص به عنوان “مشاور فروش” به وی اعطا می کند. کد مشاور هر فرد همان کد ملی​ “مشاور فروش” است و برای شناسایی وی در "طرح کار و کسب شرکت پرشین وی" و ورود به دفتر کاری مجازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

7• کالا (Product):
هر آنچه که شرکت پرشین وی نسبت به دریافت مجوز عرضه از دبیرخانه کمیته نظارت بر بازاریابی شبکه ای اقدام نموده است. خرید کالا یا خدماتی از شرکت، که به سایر سایت ها و یا باشگاه مشتریان ارجاع می شود وجاهت قانونی ندارد و شامل این طرح نمی گردد.

9• طرح کار و کسب "پرشین وی" (Compensation Plan):

طرحی است که شرکت پرشین وی برای محاسبه درصد "مشاوران فروش" در قالب تخفیف و پورسانت بابت فروش محصولات، آموزش، ساختن سازمان فروش، مدیریت و راهبری سازمان فروش در نظر گرفته است، جزییات "طرح کار و کسب شرکت پرشین وی "​ تحت عناوین شیوه تخصیص سود یا پورسانت از طریق منابع انتشار شرکت در دسترس مشاوران قرار می‌گیرد. نحوه تنظیم، شیوه اجرا و ابزارهای اطلاع رسانی این طرح‌ها متغیر است؛ به این معنا که ممکن است با توجه به مقتضیات روز از جمله قوانین آمره حاکم اصلاح شود؛ به همین دلیل مشاورین فروش ضمن اعلام آمادگی برای همکاری، متعهد می‌شوند اطلاعات​ "طرح کار و کسب شرکت پرشین وی " را مستمر پیگیری نمایند. طرح جاری شرکت و هر گونه تغییری که در آتی در آن صورت می گیرد پیشتر به تایید کمیته  نظارت مورد اشاره در ماده 15 آیین نامه اجرایی مواد (2) ، (12) و تبصره ماده (87) قانون نظام صنفی رسیده است.

11• فسخ قرارداد (Contract termination):

هر یک از طرفین می توانند در 60 روز اول پس از امضای قرارداد آن را فسخ نمایند. پس از انقضای این مدت می بایست پانزده روز قبل از فسخ قرارداد این موضوع به صورت مکتوب و از طریق "دفتر کار مجازی" به طرف دیگر اطلاع داده شود.

13• حداکثر خرید (Maximum purchase):

“مشاور فروش” موظف به رعایت بند 17-5  قرارداد فی مابین می باشند. (در صورتی نسبت به خرید مجدد کالا اقدام نماید، که حداقل نیمی از آن نوع کالا را به فروش رسانده باشد و در صورت خرید مجدد، امکان باز پس دهی حداقل نیمی از آن نوع کالا را از دست خواهد داد.

15• شرط تعادل (Balance):

در “طرح کار و کسب شرکت پرشین وی” هیچ شرط تعادلی برای دریافت پورسانت وجود ندارد و اجرا نمی شود.

17• قیمت “مشاور فروش” (Sales Consultant Price):

کسر 20 درصد از قیمت مصرف کننده را قیمت “مشاور فروش” می گویند که ما به التفاوت آن نشان دهنده مبلغ سود خرده فروشی هر کالا است.

19• ارزش پورسانت (Commissionable Value = CV):
هر کالا​ علاوه بر ارزش امتیازی دارای یک ارزش پورسانت است که مبنای​ محاسبه و پرداخت در “طرح کار و کسب شرکت پرشین وی” می باشد که اصطلاحا به آن ضریب کالا گفته می شود.

21• زیر مجموعه (Down line):

به تمامی افرادی که توسط “مشاور فروش” و یا افراد سطوح بعدی “مشاور فروش” به “طرح کار و کسب شرکت پرشین وی” دعوت شده و ثبت نام کرده اند.

23• سطح (Level):

هر فردی که به "طرح کار و کسب شرکت پرشین وی" معرفی می شود، به عنوان سطح اول معرف خود قرار می گیرد. لازم به ذکر است که هیچ محدودیتی برای داشتن "مشاور فروش" وجود ندارد. تمام  مشاوران فروشی که توسط “مشاوران فروش” سطح اول معرفی می شوند، سطح دوم  محسوب می شوند، و این روند برای سطح های بعدی هم به همین گونه ادامه می‌یابد.

25• رتبه (Rank):

هر یک از “مشاوران فروش” می توانند بر اساس فعالیت ماهانه خود و میزان مشخصی از فروش شخصی و سازمان فروش خود، رتبه ای را شرکت پرشین وی کسب کنند. هر یک از این رتبه ها پورسانت متناسب با همان رتبه را طبق "طرح کار و کسب مصوب شده شرکت پرشین وی " دریافت می کنند.

27• محور پایه (Base Leg):

محوری که دارای بیشترین حجم فروش هر شخص باشد به عنوان محور پایه  شناسایی می شود.

29• حجم فروش سازمان (Organizational Volume):

عبارت است از فروش شخصی “مشاور فروش” فعال به همراه فروش تمام زیر مجموعه های آن شخص.

31• فشرده سازی (Compress):

“طرح کار و کسب شرکت پرشین وی” طوری طراحی شده است که اگر فردی در آن ماه حائز شرایط “مشاور فروش” فعال نشود، آن فرد در آن ماه در "سازمان فروش" نادیده گرفته می شود و هر فردی که شرایط حداقلی یعنی "مشاور فروش فعال" را دارا باشد در سطح اولین فرد که "مشاور فروش فعال" باشد قرار می گیرد. فشرده سازی فقط برای 7 سطح مستقیم و اولیه فرد در جایگاهش لحاظ می شود.

33• مشتری (Customer):

مشتری در حقیقت مشتری "مشاور فروش" می باشد که با کد معرف وی در سایت شرکت ثبت نام کرده است. این افراد مجوز بهره برداری و معرفی افراد دیگر به "طرح کار و کسب پرشین وی" را ندارند و صرفا جهت خرید کالاهای شرکت به قیمت مندرج بر روی هر محصول، به سایت مراجعه می کنند. ولیکن می تواند از خدمات دیگر شرکت بهره مند شوند.خرید مشتری به عنوان رقم واجد صلاحیت "مشاور فروش فعال" محسوب می گردد.

35• مشاور فروش فعال (Active sales consultant):

به "مشاور فروش" ای گفته می شود که مسئولیت ارائه، معرفی و فروش محصولات شرکت را به عهده می گیرند و در قبال فروش محصولات، از شرکت پورسانت دریافت می کنند و از طریق سایت شرکت در طی یک ماه شمسی از محصولات شرکت جهت بازاریابی، فروش​ و یا مصارف شخصی و خانوادگی حداقل مبلغ 100 هزار تومان، تهیه کرده باشد و تنها با این این شرط مجاز به دریافت تمامی پورسانت های "طرح کار و کسب پرشین وی" می گردد. در غیر اینصورت “ مشاور فروش غیر فعال“ بوده و فقط سود خرده فروشی دریافت می کند.

37• فروش شخصی (Personal Sales):

به ثبت سفارش و فرو​ش کالایی که از طریق دفتر کار “مشاور فروش” صورت می گیرد، گفته می شود.

39• خرده فروشی (Retail Sales):

خرید کالا توسط “مشاور فروش” برای مصرف شخصی و یا فروش مستقیم کالا به مصرف کنندگان.

41• تخفیف عمده فروشی (Wholesale Discount):

به مجموع امتیاز خرده فروشی​ “مشاور فروش” در یک فاکتور طبق جدول پلکانی "طرح کار و کسب شرکت پرشین وی" تخفیف ریالی تعلق می گیرد و و همان لحظه نقداً از فاکتور کسر می گردد.
برای دریافت تخفیف عمده فروشی هیچ شرطی وجود ندارد و کلیه مشاوران طبق جدول پلکانی، می توانند تخفیف عمده فروشی دریافت نمایند.

43•پورسانت سطحی (Level Commission):

به درآمدهای حاصل از یک لایه فروش تیمی که طبق"طرح کار و کسب شرکت پرشین وی" محاسبه و به "مشاور فروش فعال" پرداخت می گردد، اطلاق می گردد. حداکثر تعداد 7 سطح  هم رده پرداخت برای درختواره ای که در پایین هر کس شکل می گیرد در نظر گرفته شده است.

45• شرکای کار و کسب:

گروه Share (شرکای تجارت) و رتبه های موجود در آن در واقع پایه رتبه های گروهBuilder  (سازندگان تجارت) و Leader (راهبران تجارت) هستند. افرادی که در رتبه های مختلف گروه های Builder و Leader قرار می گیرند از پورسانت رتبه های Share دریافتی نخواهند داشت.

نکته: دریافت پورسانت در کلیه ی رتبه ها تا 7 سطح امکان پذیر است.

مثال: فرض کنیم یک “مشاور فروش” در یک ماه دارای 100.000 امتیاز فروش شخصی، و در سازمان فروش خود در شاخه اول خود 100.000 امتیاز و در شاخه دوم 200.000 امتیاز و در شاخه سوم 300.000 امتیاز و شاخه چهارم 1.000.000 امتیاز کسب کرده است.

محور پایه  این این شخص: 1.000.000 امتیاز

گروه شخص این شخص: 700.000 امتیاز می باشد.

پس رتبه سازمانی این شخص در آن ماه مشاور فروش 2 ستاره خواهد بود. در نتیجه این “مشاور فروش” پورسانت این رتبه سازمانی را در آن ماه دریافت خواهد کرد.

46• ​سازندگان کار و کسب:

4​7• ​راهبران کار و کسب:

51• پورسانت چند سطحی- نسلی راهبران کار و کسب

شرط دریافت از این پلن، رسیدن به رده "راهبر 1 ستاره" می باشد، و مبنای بسته شدن هر نسل، "راهبر 1 ستاره" می باشند.

نکته 1: به فروش شخصی "مشاور فروش" بعلاوه فروش های سایر محورها بجز محور پایه که بیشترین فروش را دارد "گروه شخصی" گفته می شود.

نکته 2: محوری که دارای بیشترین حجم فروش هر شخص باشد به عنوان "محور پایه" شناسایی می شود.

نکته 3: شرط دریافت پورسانت از این پلن رسیدن به گروه "راهبران کار و کسب" می باشد، و مبنای بسته شدن هر نسل، افراد با همان رده می باشند.

نکته 4: حداکثر تعداد 7 سطح (نسل) پرداخت برای درختواره ای که در پایین هر کس شکل می گیرد در نظر گرفته شده است.

نکته 5: "مشاور فروشی" که به رده "راهبر فروش 1 ستاره" می رسد از پلن چند سطحی "شرکای کار و کسب" دریافتی نخواهد داشت وای از پلن چند سطحی "سازندگان کار و کسب" به طور همزمان می تواند کسب درآمد داشته باشد.

نکته 6: تعداد مدیر فروش 1 ستاره مبنای کسب رده های بعدی طرح قرار می گیرد.

نکته 7: اعداد ذکر شده به معنای امتیاز فروش در گروه شخصی و سایر محورها است.

نکته 8: تعداد لایه نسل ها وابسته به میزان امتیاز فروش و تعداد  "مدیر فروش 1 ستاره" در "محور پایه" و "محور2" و "گروه شخصی" می باشد.

مثال: فرض کنیم یک "مشاور فروش" در یک ماه دارای 1.000.000 امتیاز فروش شخصی و در سازمان فروش خود در شاخه اول: 8.000.000 امتیاز در شاخه دوم: 20.000.000 امتیاز، در شاخه سوم 40.000.000 امتیاز و در شاخه چهارم 1.000.000 امتیاز کسب کرده است. در نتیجه محور پایه این شخص 40.000.000 امتیاز، محور دوم این شخص 20.000.000 امتیاز و گروه شخصی این شخص 10.000.000 امتیاز می باشد.

پس رده سازمانی این شخص در آن ماه "راهبر 1 ستاره" خواهد بود، به شرطی که در محور پایه حداقل "3مدیر فروش 1 ستاره"، در محور دوم حداقل "2مدیر فروش 1 ستاره" و گروه شخصی وی حداقل "1 مدیر فروش 1 ستاره" وجود داشته باشد.

در نتیجه این "مشاور فروش" پورسانت رده سازمانی راهبر 1 ستاره را در آن ماه به این صورت دریافت خواهد کرد.

نکته: رنگ های نارنجی نشان دهنده "مدیر فروش 1 ستاره" در آن لایه می باشد.

 

رتبه های سازمانی

2• کد واحد بازرگانی (Unique Code) :

زمانی که “مشاور فروش” در وب سایت شرکت "پرشین وی" ثبت نام می کند، اطلاعات شناسایی وی در پایگاه داده وزارت صنعت، معدن و تجارت ثبت گردیده و یک کد یونیک (کد یکتا) که شامل حروف و عدد می باشد به او اختصاص می یابد تا از فعالیت همزمان یک نفر در چند شرکت بازاریابی شبکه ای جلوگیری شود.

4• دفتر کار مجازی غیر فعال (Inactive Virtual Office):
در صورتی که “مشاور فروش” بدون دلیل موجه قانونی به مدت 3 ماه پیاپی از آخرین ثبت فاکتور خود"مشاور فروش فعال" نباشد، دیگر به عنوان “مشاور فروش” شرکت محسوب نشده، کد مشاوری و دفتر کاری مجازی ایشان بسته می‌شود و شرکت هیچگونه مسئولیتی درباره این شخص نخواهد داشت. ماه اول ثبت نام ایشان (هر روز از یک ماه کاری که باشد) شامل این بند نخواهد بود.
فرآیند بسته شدن کد مشاوری و دفتر کاری مجازی ایشان بدین صورت خواهد بود که "کد مشاور"​ وی به "کد مشتری" تغییر پیدا می کند و گروه فروش "مشاور فروش غیر فعال"​ به اولین نفر در خط حمایتی بالاتر انتقال خواهد یافت. “مشاور فروش” در صورت درخواست فعال شدن مجدد، امکان مطالبه و تملک گروه فروش قبلی خود را نخواهد داشت.
 

6• امتا:

یک “مشاور فروش”، بمنظور فعالیت در بازاریابی چند سطحی بایستی به سن قانونی (۱۸ سال) رسیده باشد. در همین راستا، ثبت نام در سامانه امتا و احراز سن و هویت​ با یک شماره تلفن همراه به نام “مشاور فروش” در سامانه بنا بر بخشنامه صادره از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، الزامی است.

8• پک کالا (Product Pack):

کالاهایی که با اخذ تاییدیه از کمیته بازاریابی شبکه ای، جهت بزرگداشت ایام خاص در طی سال، مناسبت های ملی و مذهبی و یا ترغیب مصرف کنندگان به مصرف همزمان آن کالاها، بصورت پک در سبد محصولات شرکت قرار می گیرد و به صورت ویژه در وب سایت شرکت اعلام و به فروش می رسد.

10• قرارداد (Contract):

فرم قراردادی که توسط کمیته نظارت بر بازاریابی شبکه ای تهیه شده و موضوع آن تعهدات طرفین و شرایط پرداخت مبالغ مشخص از جانب شرکت به "مشاور فروش" در قالب "طرح کار و کسب شرکت پرشین وی" می باشد.

12• حداقل خرید (Minimum purchase):

حداقل میزان خرید و فروش ماهانه توسط “مشاور فروش” 100.000 تومان می باشد که در صورت تحقق آن “مشاور فروش” واجد شرایط دریافت پورسانت از سازمان فروش خود می گردد.

14• باز پس گیری کالا (Buy Back):

امکان مرجوع نمودن محصولات پرشین وی، درصورتی که قابل فروش مجدد باشند، امکان پذیر است. در صورت فسخ قرارداد از جانب هر یک از طرفین، مبلغ قیمت خرید تمامی کالاهای خریداری شده ظرف مدت 1 سال قبل از فسخ را، که نزد بازاریاب تجمیع شده و عرفا قابل فروش مجدد می باشد، پس از کسر هزینه های بسته بندی و ارسال و باز پس فرستادن کالا از قیمت خرید کالا تعلق گرفته به “مشاور فروش”، در اولین پرداخت گروهی پورسانت “مشاوران فروش” قابل پرداخت است.

16• قیمت مصرف کننده:

(Consumer price) به قیمت درج شده بر روی کالا برای مصرف کنندگان گفته می شود.

18• ارزش امتیازی (Point Value = PV):

هر کالا دارای یک ارزش امتیازی مشخص است که مبنای محاسبات و  ارتقاء رتبه ها در "طرح کار و کسب شرکت پرشین وی" می باشد. هر امتیاز دارای ارزش 1 تومان می باشد. این امتیاز معیار پرداخت پورسانت عمده فروشی و پورسانت سطحی می‌باشد.

20• بالاسری (Up line):

هر “مشاور فروش” توسط فردی به “طرح کار و کسب شرکت پرشین وی” دعوت شده است که در صورت فعال بودن بالاسری او محسوب می گردد و در صورت فعال نبودن اولین "مشاور فروش فعال" بالاسری وی محسوب می گردد.

22• نسل (Generation):

چنانجه مشاور فروش به یک رده دست پیدا می کند، تیم فروش زیر مجموعه او که دارای رتبه “هم تراز” ایشان می باشند یک نسل گفته می شود.

24• محور فروش (Leg):

چیدمان “مشاوران فروش” و سلسله مراتب آن ها در ساختار فروش شامل جایگاه مشاورین فروش و معرف های آنها که در نهایت به شرکت ختم می شود محور فروش گفته می شود. به عبارت دیگر هرگاه “مشاور فروش” فرد دیگری را با کد مشاور خود در سطح 1  خود ثبت نام نموده و ایشان نیز فرد یا افرادی را به شرکت معرفی نماید، مجموع این افراد که مستقیم یا غیر مستقیم در سازمان فروش او ثبت نام کرده اند، تشکیل یک محورفروش را می دهند. جایگاه هر یک از افراد مزبور نیز به موجب رابطه قراردادی آن ها با شرکت ایجاد می‌شود و تابع قوانین آمره کشور است.

26• گروه فروش (Sales group):

هر “مشاور فروش” می‌تواند هر یک از خریداران خود را که تمایل دارند به عنوان “مشاور فروش” همکاری نمایند به عنوان زیر مجموعه خود معرفی نموده و پس از پذیرش آنها از سوی شرکت یک گروه فروش ایجاد نماید. این فرایند می‌تواند توسط هر یک از “مشاوران فروش” جدید نیز انجام شود و در نتیجه آن یک گروه “مشاوران فروش” چند سطحی ایجاد شده که هر سطح آن زیر مجموعه‌ای از سطح پیشین خود محسوب می شود.

28• مشتری خرده فروشی (Retail customer):

افرادی هستند که به عنوان مصرف کننده نهایی، کالای مورد نظر خود را به “مشاور فروش”​ شرکت "پرشین وی" سفارش می دهند و “مشاور فروش” شرکت بعد ازتحویل گرفتن کالا از شرکت آن را به مشتری تحویل می دهد و خدمات اضافه تری مانند تخفیف از شرکت دریافت نمی کنند.

30• مشاور فروش (Sales consultant):

هر فرد حقیقی که به "طرح کار و کسب پرشین وی" جهت معرفی و فروش محصولات "شرکت پرشین وی" دعوت شده و درصورت تمایل شخصی با ارائه مشخصات فردی خودش و کد معرف، در سایت "شرکت پرشین وی" ثبت نام می کند و پس از دریافت کد واحد بازرگانی، امکان شرکت در دوره های آموزشی محصول، فروش، بازاریابی، ساختن سازمان فروش را دارد.

32• مشاور فروش غیر فعال (Inactive sales consultant):

به مشاور فروش ای گفته می شود که در طی یک ماه شمسی  کمتر از مبلغ 100 هزار تومان از محصولات شرکت را جهت فروش  و یا مصارف شخصی و خانوادگی، از طریق سایت شرکت تهیه کرده باشد و تنها مجاز به دریافت پورسانت خرده فروشی "طرح کار و کسب پرشین وی" می باشد.

34• گروه شخصی (Personal Group):

به فروش شخصی" مشاور فروش" بعلاوه فروش های سایر محور ها بجز محور پایه که بیشترین فروش را دارد گروه شخصی گفته می شود.

36• سود خرده فروشی (Retail Profit):

خرید و فروش هرکالایی که مستقیما توسط خود "مشاور فروش" انجام شود، خرده فروشی نامیده می شود که در این طرح 20% خرده فروشی از قیمت کالا به “مشاور فروش” تعلق می گیرد. و همان لحظه نقداً از فاکتور کسر می گردد.
برای دریافت سود خرده فروشی هیچ شرطی وجود ندارد و کلیه مشاوران با هر مبلغ خرید، می توانند سود خرده فروشی را دریافت نمایند.

38• پورسانت (Commission):

به درآمدهای حاصل از فعالیت سازمان فروش و متناسب با میزان عملکرد افراد زیر مجموعه گفته می شود که از طریق طرح درآمد زایی شرکت محاسبه و به "مشاور فروش فعال" پرداخت می گردد.
مبلغ این پورسانت به عنوان حق الزحمه عملکرد در طی یک ماه طبق "طرح کار و کسب پرشین وی"  محاسبه و تا 7 امین روز کاری ماه بعد به حساب وی پرداخت می گردد.
این مبلغ حداکثر تا 40% از میزان فروش شرکت در قالب پورسانت به کل “مشاوران فروش” فعال در طی یک ماه پرداخت می گردد. به عبارت دیگر مجموع پرداختی شرکت حداکثر معادل 40% از فروش شرکت است.

40• گروه شرکای کار و کسب (Share):

از گروه “مشاور فروش” فعال تا “مشاور فروش”  3 ستاره در گروه "شرکای کار و کسب قرار" می گیرند.
گروه  سازندگان کار و کسب (Builder): از گروه "مدیر فروش 1 ستاره " تا "مدیر فروش 3 ستاره در گروه "سازندگان کار و کسب" قرار می گیرند.

42• گروه راهبران کارو کسب Leader:

 از گروه "مدیر فروش 1 ستاره" تا "مدیر فروش تا مدیر فروش 3 ستاره" در گروه "سازندگان کسب و کار" قرار می گیرند.

44• گروه ​سازندگان کارو کسب Builder:

از گروه "راهبر 1 ستاره" تا گروه "راهبر 6 ستاره" و "راهبر ارشد" در "گروه راهبران کارو کسب" قرار می گیرند.

• نکته: "طرح کار و کسب شرکت پرشین" وی مطابق با ضوابط دبیرخانه کمیته نظارت بر بازاریابی شبکه ای طراحی شده و به هیچ عنوان​ پاداش استخری و پاداش ذخیره امتیاز فروش گروه ها یا کل اعضای شرکت، برای دریافت پورسانت و یا پاداش وجود ندارد و اجرا نمی شود. 

48• نحوه کسب درآمد از طرح کار و کسب شرکت پرشین وی:

هر فردی پس از آشنایی با شرکت پرشین وی تحت حمایت فردی که او را معرفی کرده، به عنوان "مشاور فروش" اقدام به خرید محصولات مورد نظر نموده و از سود خرده فروشی و تخفیف عمده فروشی شرکت پرشین وی برخوردار شود.

همچنین در صورت تمایل می تواند با حضور در  برنامه های آموزشی و رعایت دقیق و گام به گام اصول صحیح انجام این تجارت، فعالیت کاری خود را آغاز کند. در این مرحله می تواند "مشاور فروش" جدید را معرفی کرده و با اراِئه خدمات به آنها گروه شخصی فروش خود را تشکیل دهند. سپس در صورت رضایت کامل از حمایت و عملکرد مدیران بالاتر می تواند وارد مرحله شبکه سازی و انجام فعالیت حرفه ای این کار و کسب شود طرح درآمدزایی این شرکت شامل 6 قسمت بوده، که 2 قسمت آن به صورت "سود خرده فروشی" و "تخفیف عمده فروشی" و مربوط به خرید و فروش شخصی افراد می شود و 4 قسمت این طرح چند سطحی و مربوط به فروش سازمان افراد می باشد که در مجموع نهایتا معادل 40 درصد از فروش خالص شرکت را به صورت پورسانت به بازاریابان پرداخت  می نماید.

نکته: هر 10 ریال (یک تومان) معادل یک امتیاز می باشد.

سود خرده فروشی: درصورتی که فردی در سایت شرکت پرشین وی به عنوان "مشاور فروش" و به صورت رایگان ثبت نام نماید، بروی تمامی محصولات سایت بدون در نظر گرفتن امتیاز آن ها 20% سود به صورت تخفیف ریالی دریافت می نماید.

نکته 1: این مبلغ از فاکتور نقداً کسر می گردد.

نکته 2: این تخفیف شامل حال همه رده های "مشاوران فروش" می شود.

مثال: اگر در فاکتوری 100.000 تومان باشد مبلغ 20% این فاکتور یعنی 20.000 تومان از مبلغ فاکتور کسر گردیده و "مشاور فروش" بابت خرید این محصول 80.000 تومان پرداخت می کند. ولی در صورتی که مشتری باشد باید همان مبلغ 100.000 تومان را پرداخت نماید.

تخفیف عمده فروشی:

جهت ایجاد انگیزه بیشتر به "مشاوران فروش" پس از کسر 20% تخفیف، طبق جدول زیر این افراد از تخفیف عمده فروشی نیز بصورت پلکانی بهره مند می شوند.

نکته 1: این مبلغ از فاکتور نقداً کسر می گردد.

نکته 2: این تخفیف شامل حال همه رده های "مشاوران فروش" می شود.

مثال: اگر فاکتور 1.500.000 تومان باشد و تمامی کالاهای این فاکتور با ضریب 1 محاسبه شده باشد، این فاکتور دارای 1.500.000 امتیاز نیز خواهد بود. برای "مشاور فروش" این فاکتور دارای 20% یا 300.000 تومان سود به صورت تخفیف ریالی می باشد. پس "مشاور فروش" باید مبلغ 1.200.000 تومان بابت این فاکتور پرداخت نماید و امتیاز ثبت شده برای این فاکتور 1.200.000 محاسبه می شود. فاکتوری که دارای این حد از امتیاز است می تواند 5% دیگر و یا 60.000 تومان تخفیف ریالی عمده فروشی دریافت کند و در نتیجه امتیاز ثبت شده برای این فاکتور 1.140.000 خواهد بود. تخفیف عمده فروشی بعد از اعمال تخفیف خرده فروشی یا همان 20% اعمال می گردد و پس از کسر تخفیف ریالی اختصاص یافته به فاکتور، پورسانت به 7 سطح بالاتر تعلق می گیرد و این مبالغ تخفیف به هیچ عنوان شامل پورسانت چند سطحی نمی گردد.  

 

49• پورسانت چند سطحی- نسلی (شرکار کار و کسب)

این پورسانت مخصوص افراد تازه وارد و یا با فروش های و یا با فروش های پایین می باشد. و شرط دریافت این پورسانت فروش شخصی ماهانه 100 هزار تومان است.

نکته 1: به فروش شخصی "مشاور فروش" بعلاوه فروش های سایر محورها بجز محور پایه که بیشترین فروش را دارد "گروه شخصی" گفته می شود.

نکته 2: محوری که دارای بیشترین حجم فروش هر شخص باشد به عنوان "محور پایه" شناسایی می شود.

نکته 3: شرط دریافت پورسانت از این پلن رسیدن به گروه "شرکار کار و کسب" می باشد، و مبنای بسته شدن هر نسل، افراد با همان رده می باشند.

 نکته 4: حداکثر تعداد 7 سطح (نسل) پرداخت برای درختواره ای که در پایین هر کس شکل می گیرد در نظر گرفته شده است.

50• پاداش چند سطحی نسلی سازندگان کار و کسب

شرط دریافت از این پلن، رسیدن به رده مدیر فروش یک ستاره می باشد، و مبنای بسته شدن هر سطح، مدیر فروشان یک ستاره می باشند ولی در صورت ارتقا فرد به رده مدیر فروش دو ستاره مبنای بسته شدن هر سطح وی مدیر فروشان دو ستاره می باشند و در نهایت در صورت رسیدن فرد به رده مدیر فروش سه ستاره مبنای بسته شدن هر سطح وی مدیر فروشان سه ستاره می باشند.

شرط دریافت از این پلن، رسیدن به رده "مدیر فروش 1 ستاره" می باشد، و مبنای بسته شدن هر نسل، مدیر فروشان 1 ستاره می باشند ولی در صورت ارتقا فرد به رده "مدیر فروش دو ستاره" مبنای بسته شدن هر نسل وی "مدیر فروشان 2 ستاره" می باشند و در نهایت در صورت رسیدن فرد به رده "مدیر فروش سه ستاره" مبنای بسته شدن هر نسل وی "مدیر فروشان 3 ستاره" می باشند.

نکته 1: به فروش شخصی "مشاور فروش" بعلاوه فروش های سایر محورها بجز محور پایه که بیشترین فروش را دارد "گروه شخصی" گفته می شود.

نکته 2: محوری که دارای بیشترین حجم فروش هر شخص باشد به عنوان "محور پایه" شناسایی می شود.

نکته 3: شرط دریافت پورسانت از این پلن رسیدن به گروه "سازندگان کار و کسب" می باشد، و مبنای بسته شدن هر نسل، افراد با همان رده می باشند.

نکته 4: حداکثر تعداد 7 سطح (نسل)، پرداخت برای درختواره ای که در پایین هر کس شکل می گیرد در نظر گرفته شده است.

نکته 5: "مشاور فروشی" که به رده "مدیر فروش یک ستاره" می رسد، از پلن چند سطحی "شرکای کار و کسب" دریافتی نخواهد داشت.

نکته 6: مدیر فروش 1 ستاره مبنای کسب رده های بعدی طرح قرار می گیرد.

نکته 7: اعداد ذکر شده به معنای امتیاز فروش در گروه شخصی و سایر محورها است.

52• نماش درختواره پرداخت پورسانت

 

53• پورسانت چند سطحی- نسلی راهبران ارشد کار و کسب

شرط دریافت پورسانت از این پلن، رسیدن به رده "راهبر ارشد" می باشد، و مبنای بسته شدن هر نسل "راهبر ارشد" می باشد.

نکته 1: به فروش شخصی "مشاور فروش" بعلاوه فروش های سایر محورها بجز محور پایه که بیشترین فروش را دارد "گروه شخصی" گفته می شود.

نکته 2: محوری که دارای بیشترین حجم فروش هر شخص باشد به عنوان "محور پایه" شناسایی می شود.

نکته 3: شرط دریافت پورسانت از این پلن رسیدن به گروه "راهبران کار و کسب" می باشد، و مبنای بسته شدن هر نسل، افراد با همان رده می باشند. (کامپرس)

نکته 4: حداکثر تعداد 7 سطح (نسل) پرداخت برای درختواره ای که در پایین هر کس شکل می گیرد در نظر گرفته شده است.

نکته 5: "مشاور فروشی" که به رده "راهبر ارشد" می رسد، از پلن چند سطحی "شرکای کار و کسب" دریافتی نخواهد داشت. ولی از این پلن چند سطحی "سازندگان کار و کسب" و "راهبرای کار و کسب" به طور همزمان می تواند کسب درآمد داشته باشد.

نکته 6: تعداد مدیر فروش 1 ستاره مبنای کسب رده های بعدیطرح قرار می گیرد.

نکته 7: اعداد ذکر شده به معنای امتیاز فروش در گروه شخصی و سایر محورها است.